akcesoria-do-laptopa
Lifestyle

5 akcesoriów do laptopa, które koniecznie musisz mieć

Jeżeli jesteś w posiadaniu komputera stacjonarnego, to z całą pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ciężko byłoby Ci się obejść bez dodatkowych akcesoriów. Co jednak w przypadku komputerów przenośnych (laptopów)? Czy wtedy jedynym sprzętem, jaki możesz zakupić, jest mysz oraz słuchawki? Jak się okazuje: nie! Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj pięć akcesoriów do laptopa, w które koniecznie powinieneś się zaopatrzyć! 

1. Podstawka chłodząca

Laptop leżący na biurku często się nagrzewa, co nie tylko spowalnia pracę systemu, ale również sprawia, że zaczyna szumieć. W odpływie powietrza może pomóc podstawka posiadająca specjalne dziurki. Dzięki nim następuje swobodny przepływ powietrza, a komputer nie nagrzewa się.

To niezbędne rozwiązanie dla starszych modeli. Przez lata korzystania z komputera w otworach wentylacyjnych z pewnością nagromadził się kurz. Podkładka jest zatem konieczna do prawidłowej cyrkulacji. Dzięki niej można uniknąć nagrzewania się komputera.

2. Futerał

Brzmi banalnie? Jednak niewiele osób o nim pamięta, szczególnie w podróży. Zabieranie ze sobą sprzętu za kilka tysięcy złotych może sprawić, że matryca ulegnie porysowaniu, a obudowa zostanie naruszona.

Warto zdecydować się na futerał z piankowym wypełnieniem. Dzięki temu upadek zostanie zamortyzowany, a komputer zostanie ochroniony przed czynnikami zewnętrznymi.

3. Słuchawki bezprzewodowe

Rekomendowane szczególnie osobom, które pracują w trasie. Tradycyjne słuchawki z kablem często się plączą. Ponadto ich stosowanie jest mniej komfortowe, a w pociągu uciążliwe.

Warto zdecydować się zatem na sprawdzony model bezprzewodowy, który łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth.

4. Dysk zewnętrzny

Warto zadbać o niego, szczególnie w kontekście robienia kopii zapasowych. To ważne w przypadkach, gdy komputer nie ma wbudowanej pamięci lub brak jest możliwości dołożenia dodatkowego nośnika.

W przypadku utraty ważnych danych, nie powinieneś mieć najmniejszego problemu aby je odzyskać – dysk zewnętrzny zapewnia sporą dozę bezpieczeństwa!

5. Stacja dokująca

Stacja dokująca jest zewnętrznym urządzeniem umożliwiającym podłączenie laptopa do dodatkowych urządzeń. Dzięki niej można również podpiąć dysk HDD. Poprzez jej zastosowanie można rozszerzyć liczbę portów w komputerze.

Dodatkowa liczba wejść jest przydatna podczas pracy na kilku urządzeniach jednocześnie. Przed zakupem warto upewnić się, czy dana stacja jest kompatybilna z laptopem (port USB lub Thunderbolt).

Gdzie zakupić akcesoria do laptopa?

Oczywiście cała powyższa lista jest jedynie poglądowa: istnieje bowiem znacznie więcej godnych uwagi akcesoriów, które możesz zakupić.

Bez względu na to, na które z nich się zdecydujesz, powinieneś kilkukrotnie upewnić się, że zakupów dokonasz u sprawdzonego sprzedawcy sprzętu elektronicznego.

Do pozostałych akcesoriów, na które zabraknęło miejsca na powyższej liście, zaliczyć można również dodatkowe baterie, napędy zewnętrzne, specjalistyczne pleacki oraz torby, a także wszelakiego rodzaju drukarki, skanery, oraz wiele więcej innych urządzeń wielofunkcyjnych.