projektowanie-wnetrz
Dom i ogród

Aranżacja wnętrz – od czego zacząć?

Nowoczesna aranżacja wnętrz polega na wykorzystaniu dostępnych na rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także wprowadzeniu do pomieszczeń odpowiednio dobranych elementów wyposażenia. Mogą być to nie tylko meble, ale również różnego typu dodatki, w tym dekoracje i dopasowane stylistycznie przedmioty o charakterze użytkowym i ozdobnym. Należy pamiętać, że aranżacja wnętrz polega na umiejętnym zagospodarowaniu każdego pomieszczenia, zgodnie z jego ogólnym przeznaczeniem.

Jak stworzyć efektowny wystrój pomieszczeń?

Profesjonalnie wykonana aranżacja wnętrz powierzona specjaliście, którym jest projektant pomieszczeń jest gwarancją osiągnięcia pożądanego rezultatu. Tradycyjne i nowoczesne wnętrza domów, a także aranżacja mieszkania wymagają zagospodarowania pomieszczeń w taki sposób, aby były one spójne stylistycznie, jak również pełniły funkcję użytkową i estetyczną. W trakcie aranżacji designer dokłada wszelkich starań, by wnętrza były przestronne i zachęcały do przebywania zarówno domowników, jak i gości.

Gotowe aranżacje wnętrz mogą być niedopasowane do kubatury i powierzchni użytkowej mieszkań, domów czy biur. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest dekorowanie wnętrz, a także urządzenie domu przy pomocy profesjonalnego architekta bądź projektanta. Osoba ta może być odpowiedzialna za wystrój pokoju dziennego, salonu, sypialni, gabinetu do pracy, jak również kuchni czy łazienki. Każde wnętrze stworzone przez projektanta jest dopracowane pod względem różnych detali dekoracyjnych, a także zabudowy meblowej.

Profesjonalne urządzanie domu, mieszkania lub biura

Modne wnętrza domu i mieszkania wymagają znajomości stylów aranżacyjnych. Architekt wnętrz jest osobą, dla której urządzanie domu, a także innych pomieszczeń mieszkalnych czy biurowych nie nastręcza żadnych trudności. Osoba ta może zaproponować aranżację każdego wnętrza zgodną z indywidualnymi oczekiwaniami klienta.

Zleceniodawca może zlecić projektantowi dekorowanie wnętrz w taki sposób, aby nabrały osobistego charakteru i stały się wizytówką danej osoby. Funkcjonalny wystrój salonu w domu lub mieszkaniu, a także aranżacja pomieszczenia kuchennego wymaga zastosowania odpowiednio dobranych materiałów wykończeniowych. Każde wnętrze może być podzielone na kilka stref, zgodnie z życzeniem klienta zlecającego aranżacje wnętrz. Funkcjonalne projekty wnętrz obejmują zarówno przestronne pokoje, jak i urządzenie mieszkań mających spore wady architektoniczne. Zagospodarowanie wolnej przestrzeni wymaga od projektanta sporej wiedzy, a także posługiwania się specjalistycznymi programami. Dzięki nim można stworzyć jedyną w swoim rodzaju aranżację, która będzie uwzględniała osobiste potrzeby właściciela domu, mieszkania lub biura. Elegancki wystrój pomieszczeń może polegać na doborze koloru każdej ściany, a także modnych dodatków i mebli, spójnych stylistycznie z ogólną estetyką, jaka dominuje w danej przestrzeni.

Od czego rozpoczyna się projektowanie wnętrz?

Projekt wnętrza domu lub mieszkania zlecony architektowi bądź designerowi rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z klientem. Osoba ta może przedstawić architektowi wybrane przez siebie aranżacje wnętrz bądź też amatorsko zaprojektowany wystrój pokoju. Specjalista, który zajmuje się projektowaniem modyfikuje przedstawione przez klienta przykładowe projekty w taki sposób, aby każde wnętrze było urządzone funkcjonalnie i dopasowane do typu posiadanego domu bądź też mieszkania. Profesjonalne urządzanie wnętrz polega na wykorzystaniu nowoczesnych programów komputerowych. Przy ich pomocy można stworzyć wizualizację 3D obejmującą dekoracje wnętrz, a także przedstawiającą gotowe aranżacje wnętrz – stworzone przez architekta.

Zastosowanie specjalnych programów komputerowych pozwala architektowi pokazać klientom projekt wnętrza domu lub mieszkania z wykorzystaniem różnego typu materiałów dekoracji i elementów wyposażenia. Osoba odpowiadająca za profesjonalny wystrój mieszkania lub domu może także przygotować aranżację dedykowaną wybranemu przez klienta stylowi. W aktualne trendy w aranżacji wpisuje się w styl klasyczny, nowoczesny, a także prowansalski i Glamour.

Aranżacja domu lub mieszkania wymaga wsparcia profesjonalisty. Osoba ta rozpoczyna projekt wnętrza od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z klientem, aby poznać jego preferencje i oczekiwania. Dopiero później można stworzyć wystrój salonu w domu lub mieszkaniu, a także piękne wnętrza dopasowane stylistycznie do ogólnej estetyki.