balustrady-szklane
Dom i ogród

Balustrady stalowe ze szkłem

Wybór balustrad stalowych i barierek ze stali nierdzewnej jest obecnie tak duży, że decydując się na ich zakup, możemy liczyć na szeroki pakiet ofert stalowych balustrad różnych typów, rodzajów wykończenia i wielkości. Wśród stalowych barierek prym wiodą balustrady ze stali nierdzewiejącej ze szkłem, które są wybierane zarówno do nowoczesnych mieszkań i domów jednorodzinnych, jak i biur, galerii handlowych i szpitali.

Balustrady ze stali nierdzewnej i szkła – jaki rodzaj wybrać?

Sprawdzeni producenci balustrad stalowych oferują nie tylko szeroki wachlarz barierek z nierdzewki, ale i zapewniają profesjonalną usługę doradczą i montaż balustrady na miejscu. Wybierając dobrego dystrybutora balustrady ze stali, mamy zatem pewność, że kupujemy bezpieczny produkt dobrej jakości, z gwarancją najlepszej ceny. Bogata oferta barierek z nierdzewki pomaga nam nie tylko w doborze odpowiedniego projektu pod względem wielkości i rodzaju balustrady, ale i sposobu jej wykończenia, który szybko się nam nie znudzi, a przy tym będzie w pełni opłacalny. Od lat bardzo popularne są balustrady ze stali nierdzewnej ze szkłem balustrady całoszklane, balustrady szklane w ramie i balustrady w stalowej szynie.

Balustrada ze stali nierdzewnej w stalowej ramie jest jedną z częściej spotykanych balustrad, chętnie montowanych w domach jednorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej. Balustrada tego typu jest bardziej klasyczna niż balustrada całoszklana i jest bezpieczna propozycja dla osób, które lubią klasykę, ale jednocześnie chciałyby także wykorzystać nowe pomysły architektoniczne. Balustrada stalowa w ramie to rodzaj balustrady niezabudowanej w pełni i składającej się z pojedynczych tafli hartowanego szkła, które są umieszczone pomiędzy stalowymi słupkami nośnymi. Tafle szkła balustrady zamocowane są do stalowej konstrukcji nośnej za pomocą łączników i uchwytów.

Balustrada ze szkłem w stalowej szynie to kolejny typ balustrady stalowej, który cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. W odróżnieniu od balustrady stalowej w ramie ten rodzaj balustrady charakteryzuje się sposobem umieszczenia w konstrukcji nośnej – szklana tafla balustrady jest przymocowana do stalowej szyny, która podtrzymuje balustradę. O ile zatem balustrada szklana w ramie ze stali nierdzewnej jest balustradą niepełną, o tyle balustrada w szynie ze stali wymaga odpowiedniego odwodnienia, zwłaszcza w przypadku balustrady montowanej na zewnątrz. Szyna ze stali nierdzewnej przytwierdzona jest do balkonu lub tarasu liniowo za pomocą stalowych śrub i wsporników. Balustrada w stalowej szynie ze szkłem może być montowana na balkonach i tarasach, ale też np. przy antresolach i balkonach francuskich.

Innym typem stalowej balustrady jest balustrada ze stali i szkła samonośna. Jest to typ balustrady zewnętrznej, który zachwyca nie tylko nowoczesnym sposobem zabezpieczenia szklanej balustrady, ale i efektownością samej konstrukcji. Balustrada szklana samonośna nie jest wyposażona w stalową ramę i w gruncie rzeczy zbudowana jest z pojedynczej tafli szkła hartowanego, która do podłogi balkonu przymocowana jest za pomocą łączników ze stali nierdzewnej. Balustrada całonośna widoczna jest na balkonach i tarasach, ale chętnie montowana jest też wewnątrz, np. jako zabezpieczenie ozdobnej antresoli. Balustrada samonośna jest też dobrym pomysłem jako wyposażenie galerii handlowych i banków oraz wszelkiego rodzaju sklepów.

Gdzie przymocować balustradę ze stali nierdzewnej i szkła?

Barierki z nierdzewki z uwagi na właściwości antykorozyjne i odpornościowe najczęściej montowana jest na zewnątrz przy balkonach i na tarasach. Ze względu na łatwe utrzymanie w czystości stali nierdzewnej balustrady z nierdzewki doskonale sprawdzają się też w przychodniach, szpitalach i laboratoriach, a także w biurach, galeriach handlowych i bankach. Popularność prostych rozwiązań architektonicznych, neutralnego wyposażenia wnętrz i powrót do klasycznych tonów w naszych domach i mieszkaniach sprawiły, że balustrady tego typu świetnie wyglądają także w zabudowaniach jednorodzinnych i wielorodzinnych, zarówno jako wyposażenie schodów, jak i doposażenie balkonów.

W domach jednorodzinnych wewnętrzne balustrady stalowe ze szkłem montowane są przede wszystkim jako zabezpieczenie schodów stalowych, balkonów francuskich i antresoli. Świetnie wyglądają zarówno w klasycznych budynkach, jak i nowoczesnych mieszkaniach loftowych. Stalowa balustrada ze szkłem nadaje się zarówno do prostych schodów jednobiegowych, jak i kręconych schodów stalowych. Przy stale rosnących cenach elementów wyposażenia domu i biura stalowe balustrady będą nie tylko opłacalne, ale i uniwersalne – proste rozwiązania nieczęsto się nudzą i są na tyle uniwersalne, że możemy je bez trudu ograć stylowymi dodatkami.

Balustrady z nierdzewki i szkła, głównie ze względu na antykorozyjność stali, są też sprawdzonym produktem do montażu na zewnątrz budynków. Stal nierdzewna, z której wykonana jest balustrada, jest odporna na uszkodzenia, rdzę i zanieczyszczenia, co czyni ją świetnym materiałem do wyrobu balustrad balkonowych. Balustrady tego typu bardzo łatwo wyczyścimy, nie musimy też o nie szczególnie dbać i konserwować ich, dlatego są one dużo lepszym rozwiązaniem niż balustrady z żelaza korodującego.