sala-operacyjna
Zdrowie i uroda

Czy wystrój sali operacyjnej ma wpływ na samopoczucie pacjenta? Okazuje się, że tak!

Dobry nastrój u pacjentów w ogromnym stopniu zależny jest od wystroju i stopnia czystości miejsca, w którym przebywają, czekając na operację lub dochodząc do siebie po skomplikowanych zabiegach. Jak zadbać o właściwy wystrój sali szpitalnej, by pacjenci z każdej grupy wiekowej mogli się w niej czuć na tyle komfortowo, by miejsce nie wiązało się z natłokiem negatywnych myśli i nie przynosiło wyłącznie negatywnych skojarzeń wraz ze spadkiem dobrego humoru? Nawet najskromniejsze sale szpitalne odmienić mogą praktyczne i pomysłowe panele nadłóżkowe! Czy mogą one wpłynąć na zmianę nastroju i pacjentów?

Panele nadłóżkowe – idealny sposób na optymistyczny wystrój sali szpitalnej!

Idealnie urządzona sala szpitalna osadzona jest w słonecznej kolorystyce. Barwy ścian, mebli oraz wykończenia nie powinny być zbyt ciemne. Potęguje to złe wrażenie w oczach pacjentów zwłaszcza w tych porach roku, gdy wszyscy narzekamy na brak światła i krótkie dni.

Współcześnie projektowane panele nadłóżkowe to nie tylko klasyczna tonacja bieli, ale również bogate urozmaicenia w postaci wszelkich odcieni zieleni, pomarańczy, delikatnych fioletów, błękitu, różu czy kawowego brązu.

Sala szpitalna z atmosferą prawie jak w domu?

W otoczeniu takich kolorów każdy pacjent, a zwłaszcza dziecko szybciej dochodzi do zdrowia, ciesząc się słonecznym nastrojem wokół. Kolory mają na nasze życie większy wpływ, niż może się wydawać. One również mogą leczyć, pobudzając wszystkie nasze zmysły swoją intensywnością lub delikatnością.

W panelach nadłóżkowych, których zadaniem jest przewodzenie energii, oświetlanie najbliższych stref pacjenta, a także przewodzenie medycznych substancji, znajdziemy różnorodne zestawienia kolorystyczne, które sprawiają, że nawet na sali szpitalnej możemy znaleźć aurę domowego zacisza!

Jaki wystrój sali szpitalnej pozwoli pacjentom poczuć się lepiej?

Osadzanie wszystkiego wyłącznie w klasycznej bieli dawno już wyszło z mody – na całe szczęście. Tak bogate możliwości projektowe i przemysłowe jak dziś nie były obecne w szpitalnych przestrzeniach nigdy wcześniej.

Warto więc inwestować w ubogaconą kolorystykę ścian, nic nie stoi na przeszkodzie, by każda ze ścian w pokoju szpitalnym pokryta była innym kolorem. Najważniejsze, by przy całym szaleństwie projektowania zachować umiar i dostosować wystrój wnętrza do jego przeznaczenia.

Kolorowe panele nadłóżkowe mogą stać się niebanalnym uzupełnieniem jednej lub dwóch barw wykorzystanych do pokrycia ścian. Dyskretne oświetlenie, wydobywające się z nich w godzinach wieczornych i nocnych, dodatkowo podkreśli oryginalność całej aranżacji wnętrza.

Inwestycja warta zachodu? Jak najbardziej!

Jak zatem już (mamy nadzieję) doskonale zdajesz sobie sprawę – zainwestowanie w odpowiedni wystrój sali operacyjnej będzie strzałem w dziesiątkę.

Nie zapominaj jednak, że sprzęt sprzętowi jest nierówny, dlatego też powinieneś dokonywać zakupów tylko i wyłącznie u najwyższej jakości sprzedawców sprzętu medycznego.