osiedle-w-markach
Dom i ogród

Osiedla mieszkaniowe w Markach – jakie mają atuty?

Marki to podwarszawskie miasto, które w ostatnich latach przeżywa rozkwit. Swoje inwestycje planują tu zbudować lub już mają uznani na rynku deweloperzy. Co sprawia, że osiedla mieszkaniowe w Markach cieszą się rosnącą popularnością? Jakie są ich największe atuty?

Nowe mieszkania w Markach – atrakcyjna lokalizacja i niskie ceny za mkw.

Jednym z największych zalet osiedli mieszkaniowych w Markach jest ich atrakcyjna lokalizacja. Łączy ona w sobie uroki podmiejskiej okolicy z bliskim sąsiedztwem Warszawy. W efekcie pozwala zaznać spokoju, a jednocześnie zapewnia dostęp do wszystkich atutów stolicy, w tym m.in. atrakcyjnych perspektyw rozwoju zawodowego i osobistego, wyższych zarobków, bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej czy też szkolnictwa na wysokim poziomie.

Co więcej, osiedla mieszkaniowe w Markach położone są  w miejscach, które zapewniają dostęp do najważniejszych punktów usługowych, sklepów i restauracji. W pobliżu zlokalizowane są też żłobki, przedszkola, gabinety lekarskie i urzędy. Zapewnia to wysoki komfort życia i pozwala szybko załatwić codzienne sprawy. Ponadto nowe inwestycje zlokalizowane są nieopodal przystanków komunikacji miejskiej i drogi szybkiego ruchu S8, co zapewnia dogodną komunikację nie tylko z innymi częściami miasta, ale i Warszawą.

Na podkreślenie zasługuje też bliskość atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Malownicze krajobrazy Rezerwatu Horowe Bagno i Jeziora Czarnego można podziwiać, wybierając się na pieszą lub rowerową wycieczkę. Na terenie Marek znajdują się też zagospodarowane parki miejskie, z placami zabaw, siłowniami na świeżym powietrzu, a nawet ogrodem sensorycznym.

Lokalizację osiedli mieszkaniowych w Markach docenią zwłaszcza:

  • rodziny z dziećmi,
  • właściciele czworonogów,
  • osoby, które chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku,
  • osoby preferujące aktywny wypoczynek,
  • osoby, którym zależy na tym, aby „wszystko mieć pod ręką”,
  • osoby, które nie chcą rezygnować z pracy w Warszawie, lecz wolą mieszkać w spokojniejszej okolicy.

Obok zachęcającej lokalizacji równie ważnym atutem nieruchomości w Markach jest ich atrakcyjna cena. Za podobną kwotę można tu dostać nawet dwa razy większe mieszkanie niż w Warszawie. To kusząca alternatywa dla wszystkich, którzy preferują spokojniejszą okolicę i nie mają problemów z dłuższymi dojazdami do pracy w stolicy.

Osiedla mieszkaniowe w Markach – nowoczesne budownictwo

Atutem osiedli mieszkaniowych w Markach jest też nowoczesne budownictwo. Dzięki niemu budynki nie tylko świetnie prezentują się z zewnątrz, ale również są komfortowe w użytkowaniu. To zasługa zastosowania przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak szerokie korytarze, windy, komórki lokatorskie, podziemne parkingi lub miejsca parkingowe, rowerownie czy też balkony i duże okna.

Co więcej, nowoczesne budownictwo zapewnia też energooszczędność budynkom. Wykorzystanie nowych technologii i wysokiej jakości materiałów sprawia, że mieszkania są dobrze zabezpieczone przed stratami ciepła. Pozwala to obniżyć rachunki za ogrzewanie, co pozytywnie wpływa na domowy budżet.

Obecnie deweloperzy kładą też duży nacisk na izolację akustyczną nieruchomości i stosują coraz efektywniejsze metody pozwalające wytłumić dźwięki przedostające się do mieszkania z zewnątrz, jak i z wewnątrz budynku. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania lokum.

Nowe osiedla mieszkaniowe w Markach coraz częściej wyposażone są w place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, a nawet niewielkie skwerki z miejscami do siedzenia, które ułatwiają nawiązywanie kontaktów międzysąsiedzkich.

Marki to dynamicznie rozwijające się miasto. Z roku na rok przybywa w nim mieszkańców, którzy uciekają przed zgiełkiem Warszawy i szukają miejsca, które zapewni im wygodę życia. Nic więc dziwnego, że powstają tu liczne osiedla mieszkaniowe. Wbrew pozorom na popularność mieszkań w Markach wpływa nie tylko niska cena nieruchomości, ale też atrakcyjna lokalizacja. W połączeniu oba te atuty są nawet w stanie zrekompensować mieszkańcom dłuższe dojazdy do pracy do Warszawy.

źródło: https://slawbud.pl/