Ozonowanie mieszkania
Dom i ogród

Ozonowanie mieszkania – kiedy przeprowadzić?

Zabieg ozonowania przeprowadzony w mieszkaniu lub innej nieruchomości to sposób na efektywną dezynfekcję. Dzięki tej metodzie można skutecznie pozbyć się bakterii, wirusów i grzybów znajdujących się wewnątrz pomieszczeń.

Ozonowanie nieruchomości– na czym polega ten proces?

Wbrew powszechnie panującym opiniom, ozonowanie mieszkań, można przeprowadzać o dowolnej porze roku, bez względu na metraż czy kubaturę posiadanej nieruchomości. To metoda polegająca na zastosowaniu odpowiednio dobranego sprzętu. Są to ozonatory. To niezawodne w działaniu urządzenia, przy pomocy których można pozbyć się grzybów, wirusów, bakterii, a także bardzo nieprzyjemnych zapachów.

Zabieg ozonowania mieszkań nie wiąże się z potrzebą opuszczania nieruchomości na wiele tygodni czy też miesięcy. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu wnętrze mieszkania będzie sterylne i pozbawione jakichkolwiek mikroorganizmów mogących zagrażać zdrowiu i życiu osób, a także zwierząt domowych przebywających na co dzień w danej nieruchomości. Ozonowanie mieszkań polega na dostarczeniu gazowego ozonu. To mieszanka, która po połączeniu się z powietrzem cyrkulującym w danym pomieszczeniu zabija mikroorganizmy, a także przyczynia się do usunięcia nieprzyjemnych zapachów, powstałych w wyniku nagromadzenia się wykwitów grzybnych, pleśni bądź też innych mikroorganizmów.

Ozonowanie mieszkania lub domu można przeprowadzić kilkakrotnie, w zależności od indywidualnych potrzeb. To proces, który nie powoduje uszkodzenia elementów wyposażenia znajdującego się w nieruchomości. Bez obaw można zastosować ozonowanie mieszkania w przypadku posiadania luksusowego wyposażenia, w tym antycznych mebli czy też bardzo drogiego sprzętu RTV i AGD.

Zalety ozonowania mieszkań

Do podstawowych korzyści, które wiążą się z wykonaniem ozonowania mieszkania można zaliczyć przede wszystkim pozbycie się jakichkolwiek patogenów obecnych w cyrkulującym powietrzu. Mogą one powstać w wyniku zalania mieszkania i zawilgocenia ścian. Ponadto grzyby, pleśń lub bakterie, które bytują w mieszkaniu wydzielają nieprzyjemny zapach. Jest on trudny do usunięcia. Może przenikać nie tylko do tekstyliów i elementów wyposażenia wykonanych z tkanin, ale także mebli, łóżek tapicerowanych, dywanów, wykładzin dywanowych, gumolitu czyli popularnego linoleum oraz stałej zabudowy składającej się z elementów wykonanych ze sklejki meblowej lub płyty pilśniowej.

Ozonowanie mieszkania jest skuteczną metodą jego odświeżenia i odkażenia. Można polecić je osobom, które długotrwale wynajmują swoją nieruchomość różnym najemcom. Zastosowanie ozonowania pomieszczeń pozwala pozbyć się wszelkiego typu patogenów czy zanieczyszczeń. Ma to szczególne znaczenie, gdy najemca przez wiele miesięcy lub lat użytkował mieszkanie lub zajmował je wraz ze zwierzętami domowymi, między innymi kotami czy psami.

Ozonowanie wynajmowanego mieszkania pozwala na przygotowanie go do dalszego najmu, szczególnie osobom, które są alergikami i nie tolerują bakterii, wirusów czy innych mikroorganizmów pozostawionych przez zwierzęta domowe, należące do poprzedniego najemcy.

Ozonowanie mieszkania po zalaniu – metoda przywrócenia nieruchomości do pierwotnego stanu

Zalanie mieszkania to częsty problem. Dotyczy on zarówno nieruchomości deweloperskich, jak i pochodzących z rynku wtórnego. Osoby, które noszą się zamiarem sprzedaży mieszkania po zalaniu, powinny mieć świadomość, jak ważne jest przygotowanie go do dalszej eksploatacji. Tylko wówczas można mieć pewność, że potencjalny kupujący zwróci uwagę na tę ofertę sprzedaży nieruchomości.

Wykonanie ozonowania mieszkania po zalaniu pomaga przywrócić w pomieszczeniach prawidłowy, naturalny zapach. To także metoda pozbycia się bakterii, grzybów czy pleśni, które bardzo często bytują w zalanej nieruchomości. Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu używanego do ozonowania mieszkań jest bezpieczne. To ozonatory do pomieszczeń, które nie wytwarzają wielotlenków azotu. Z uwagi na to, sprzęt ten nie powoduje uszkodzenia elektroniki, ryb akwariowych, roślin, obić tapicerskich, obrazów, książek, grafik czy starodruków. Ozonowanie mieszkania po zalaniu nie przyczynia się także do odbarwienia czy też uszkodzenia tkanin. Ma to szczególne znaczenie w przypadku domów wyposażonych w antyczne, zabytkowe meble tapicerowane.

Prawidłowo wykonane ozonowanie mieszkań należy przeprowadzić po zalaniu nieruchomości. To proces odkażania pomieszczeń, który warto wykorzystać także w przypadku wieloletniego wynajmu mieszkań.